top of page
Emocni zahrada - hra o pocitech.jpg

Emoční zahrada – rodinná hra o pocitech

Objevte rodinnou hru o pocitech,

která pomáhá rozvíjet schopnost poznat a zpracovat své pocity, které jsou základem duševního zdraví člověka.

 

Kromě toho hra nabízí příjemně strávený čas, zpřítomnění lásky a možná i objetí.

 

*pro děti od 3 let a dospělé

*skladem

489 Kč

Co hra přináší?

Inspiruje k poznávání a pojmenovávání různých emocí

Podporuje rozvoj EQ

Upevňuje emoční zdraví jedince

Vytváří prostor pro otevřenou a upřímnou komunikaci

Utužuje rodinné vztahy

_K4A4628.jpg

Proč rodinná hra o pocitech?

Také jste se už jako rodiče zamýšleli, jak pomoci svým dětem, aby nepotlačovaly své pocity, ale otevřeně mluvily o všem, co mají na srdci?

Jmenuji se Iryna Zelyk, jsem maminka a autorka neobvyklých pohádkových příběhů o pocitech dětí.

Jsem ráda, že se s vámi mohu podělit o své nové dílko, k jehož vytvoření mě zase jednou inspirovaly děti.  Myslím, že touha po rodinné hře, kde se nesoutěží, jen se svobodně mluví o tom, co každý nosí v srdci, se v mém nitru zrodila už velmi dávno. Na povrch se však dostala až ve chvíli, kdy mi mé děti ukázaly, že by mohla být dalším velmi účinným nástrojem péče o emoční zahradu nejen dětí, ale i rodiny jako celku.

Tak vznikla moje nová rodinná hra.

Těší mě, že si tuto hru oblíbilo i mnoho psychologů.

Komu je hra určena a jak sa hra hraje?

Prvotním účelem hry je péče o duševní zdraví dítěte, o jeho takzvanou emoční zahradu. Zkušenost však ukazuje, že tato hra může pomoci i dospělému člověku. Lze ji hrát několika způsoby. Buď podle pravidel, která najdete uvnitř, nebo podle svého vlastního záměru. Začít můžete jednoduše tím, že se budete řídit pokyny, které jsou na jednotlivých kartičkách. Poté můžete karty (pocity) vzájemně kombinovat, například za hněvem se často skrývá jiná emoce, například křivda, a tímto způsobem motivovat hráče, aby našel pocit, který doutná pod původní emocí. Každému spoluhráči můžete rozdat dvě karty a úkolem bude pokusit se spojit dvě různé emoce. Některé karty hráče vybízejí, aby pohovořil o situaci, v níž naposledy zažil podobný pocit. Tímto způsobem lze odhalit emoční zážitky dítěte, například co se mu děje ve škole/školce. Tím, že s ním hru hraje i rodič, se dítě dozví, že také rodič (ke kterému chová přirozený obdiv) má různé pocity a emoce, např. že i táta má někdy strach. Tímto způsobem je pak i dítě schopno přirozeněji přijímat své pocity. Můžete se také dětí zeptat, jak vnímají chování maminky/otce, prožívajících určitou emoci. Možná se dozvíte velmi zajímavé nové skutečnosti 😊. Psychologové tuto hru využívají také k tomu, aby dítě motivovali k většímu sdílení (a vyprávění) jeho radostných i méně radostných zážitků, aby dokázali identifikovat prvotní pocity, které dítěti působí potíže.

Hra obsahuje dvě skupiny karet - spolu 50 hracích karet s krásnými ilustracemi Viktorie Radushynské. První skupina, označená v pravém horním rohu fialovým kroužkem, je určena pro děti od 3 do 6 let. Obsahuje pouze „základní“ emoce a je snadno pochopitelná i pro nejmenší hráče. Druhá skupina je určena starším dětem a věnuje se „složitějším“ pocitům, respektive pocitům, které nemusí být na první pohled zřejmé. V této hře nejde o soutěžení, ale o učení se novým věcem. Nikdo není vítěz, každý je jedinečný. Pokud je zadání pro dítě nesrozumitelné nebo narazí na zcela novou, neznámou emocí, dospělý mu pomůže s vysvětlením, nebo se s ním podělí o vlastní zkušenost. Hra je tedy vhodná pro malé i velké děti a dospělé.

iryna_books_-11.jpg

Objevte zvýhodněné balíčky knížek 

bottom of page